پاسخ:این سیستم از پدیده اسمز معکوس برای حذف ۹۵تا۹۸ درصد آلایندههای معدنی و شیمیایی موجود در آب لوله کشی شهر استفاده میکند.با این سیستم،شما کیفیت آب معدنی را از شیر آبی که روی سینک ظرفشویی آشپزخانه تان تعبیه میکنید به سهولت به دست می آورید.

پاسخ: فیلترهای آب معمولی  از یک صفحه (سفالی یا جنس دیگر) استفاه میکنند که تنها ذرات  قابل ته نشینی را از آب جدا میکند.در اسمز معکوس  از یک غشای نیمه تراوا استفاده میشود که نه تنها ذرات ریز  و درشت،بلکه درصد بسیار  بالایی  از آلودگی های  محلول در آب را،موکول به مولکول از آب جدا میکند.

پاسخ:

۱)آب ورودی، نخست از یک فیلتر ذرات ۵ میکرونی میگذرد و ذرات  گل  و لای،زنگ زدگی و سایر ذرات قابل ته نشینی حذف گردد.

۲)از یک فیلتر کارتریج کربنی میگذرد و ۹۸ درصد کلر و مواد آلی(عامل بو و طعم نامطلوب آب) آن حذف گردد.

۳)از یک میکرو فیلتر یک میکرونی یا فیلتر کربنی دیگری جهت تصفیه سایر مواد شیمیایی و ذرات معلق عبور میکند.(در اغلب دستگاههای جدید فیلتر سوم ،کربن بلاک است)

۴)از یک غشای  اسمز معکوس میگذرد و ۹۵ تا ۹۹ درصد آلاینده های حل شده، از مولکول های آب جدا میشوند.در این مرحله،سختی و شوری و آلودگی های بیولوژیکی(میکروبی) آب از بین می رود.

۵)جهت ذخیره شدن، وارد مخزن میشود.داخل مخزن یک پرده(دیافراگم) لاستیکی شبیه بالن وجود دارد که از قبیل با ۷ تا ۱۰ پوند هوا پر میشود.وقتی که مخزن  پر شود فشار هوا افزایش میابد و هنگامی که  شما شیر  آب تصفیه  را باز کنید ،آب تصفیه شده به بیرون  جریان میابد.

۶)از یک فیلتر کربنی  کوچک میگذرد که اندک  باقیمانده  مواد شیمیایی،بو و طعم  نامطلوب آن ازبین میرود.

پاسخ: بله،در واقع اسمزمعکوس در اصل برای این طراحی شده که  آب شور دریا را برای نیروی دریایی قابل شرب باشد.

پاسخ: بله،اندازه سوراخ های غشای اسمز معکوس از باکتری ها بسیار ریزتر است.این غشاها در هنگام کارکرد صحیح خود تمامی  باکتری ها و سایر موجودات ذره بینی را حذف و آب را استریل میکنند.

پاسخ: ازآنجا که اسمز معکوس آلاینده های نادیدنی که طعم آب را تغییر میدهند از بین میبرد باعث  میشود که شما طعم طبیعی نوشیدنی خود را احساس کنید.به این ترتیب میتوانید با استفاده از مقدار کمتری قهوه،طعم کاملی از آنرا به دست آورید.

احتمالا شما از این پس آب بیشتری مینوشید.زیرا بسیاری از مردم نوشابه ها و آبمیوه های  مختلف راه به عنوان جایگزین  آب بدطعم  لوله مینوشند.در ضمن شما از این پس درکتری یا قهوه جوش خود،رسوباتی را که بعد  از جوشیدن آب  به جا  می ماند نخواهد دید.

پاسخ: خیر،زیرا بیشتر مواد معدنی که به بدن ما می رسد حاصل غذاهایی است که میخوریم و تنها درصد بسیارکمی از این مواد از آب  آشامیدنی تامین میگردد.

پاسخ: این دستگاه معمولا در کابینت زیر ظرفشویی نصب میگردد.ولی امکان آن در هر جای دیگر منزل نیز وجود دارد.البته هرچه محل نصب به لوله آب و یک محل برای دفع پسآب  نزدیکتر باشد بهتر است.